Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

هر ساله هزاران مسلمان از سراسر جهان به سوی کعبه برای حج می آیند و شعار “« لَبَّیكَ الّلهُمَّ لَبَّیكَ، لَبَّیكَ لاشَریكَ لَكَ لَبَّیكَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَكَ وَالْمُلكَ، لاشَریكَ لَكَ لَبَّیكَ»” می دهند و با خداوند راز و نیاز می کنند. حج ستون پنجم اسلام است و برای یک بار در طول عمر هر مسلمانان واجب است و مسلمانان حتما باید حداقل یک بار در طول زندگی خود به حج بروند.مسلمانان در ایران می توانند با مراجعه به سایت فروش فیش حج از قیمت فیش حج مطلع شوند و خرید فیش حج خود را انجام دهند و با تهیه فیش حج خود برای این سفر معنوی آماده کنند.

سال گذشته، الحمدالله، من این فرصت را داشتم که این تعهد را انجام دهم. در زیر برخی از راهنمایی هایی که در طول تجربه به دست آوردم و می تواند در نگهداری و پرورش معنوی شما در سراسر سفر پر برکت و همچنین در مورد چگونگی ایمن بودن در زندگی کمک کند را برایتان نوشته ام.

آموزش و آماده سازی خودتان برای حج

این ممکن است آخرین سفرشما برای انجام حج باشد؛ بهترین آمادگی را برای آن داشته باشید و خودتان را در مورد آیین های حج ، بر اساس قرآن و سنت خود آموزش دهید تا زمانی که به آنجا می رسید فرصت به این خوبی که برایتان پیش آمده را از دست ندهید. شما می توانید این کار را با گوش دادن به سخنرانی ها و خواندن کتاب های مربوط به حج انجام دهید. همچنین، از آخرین زیارت پیامبر (ص) دیدن کرد. قلب خود را برای سفر آماده کنید و آن را با تقوا پر کنید.

خرید فیش حج

خرید فیش حج

 

بخشی از ابزارهای حج

من متوجه شدم که بسیاری از افراد در اواسط طواف با لبخند زدن و نگاه کردن به تلفن های هوشمند خود و صحبت بی فایده این فرصت طلایی را از دست می دهند. من احساس می کنم ابزارهای ما، نه تنها زندگی اجتماعی ما را از بین می برند بلکه کیفیت عبادت ما را نیز از بین می برند. در طول حج، گوشی “غیر هوشمند” را نگه دارید یا آن را در حین دعا و طواف کنار بگذاریدو زمان خود را منحصرا با راز و نیاز با خدا صرف کنید.

کار های خود را در سفر حج برنامه ریزی کنید

اینکه در طول سفر حج خود چکار خواهید کرد را هر روز برنامه ریزی کنید. همچنین، به برخی از سوره ها فکر کنید که ممکن است بخواهید آن را حفظ کنید. پیدا کردن یک مکان رو به کوه و یا صرف کردن زمان در دو مسجد مقدس و غرق در کتاب خداوند شدند لذت خاصی دارد. بیان کردن در حالی که تفسیر قرآن را در دو شهر که در آن نازل شد بخوانید، غیر قابل بیان است! علاوه بر این، می توانید یک ماه قبل از ترک خود به مدت طولانی در طول روز اقدام کنید تا عادت ایجاد کنید و قلب خود را برای سفر آماده کنید.

اجازه ندهید که مغازه ها شما را منحرف کنند

هنگامی که ما به سمت حرم حرکت می کنیم، غرفه های بی شماری و مغازه ها توجه ما را جلب می کنند، گاهی اوقات ما را از هدف طولانی دور میکنند. لوازم جانبی مغازه ها را می توان در هر جای دنیا تهیه کرد، این در حالی است که پاداش ویژه ای برای دعا در دو مسجد در جاهای دیگر نخواهد بود. مراقب باشید که وقت گرانبهای این سفر را هدر ندهید.

 

فیش حج

فیش حج

صرف چندین بار به تنهایی در حج

حج و روزهای متداول عمدتا با اعضای خانواده یا گروهی که با آنها مسافرت می کنید صرف می شود. در اطراف آنها، ما شروع به صحبت کردن و غلبه بر عبادت می کنیم. اگر ممکن است، صرفا یک وقت را تنهایی صرف کنید. هنگامی که در حرم هستید، می توانید در فاصله ای از بقیه بنشینید تا تمرکز بر دعاها و تلاوت قرآن را تمرین کنید.

برنامه دعا های حج

قبل از اینکه برای حج تعیین کنید، لیستی از دعاهایی که میخواهید ایجاد کنید. یک نوت بوک کوچک بگیرید و لیستی از دعا ها را برای همه بسازید: خودتان، خانواده و کل اقوام. همچنین ضوابط مختلفی را که مردم از شما میخواهند برای آنها، همراه با نام آنها بپرسید، یادداشت کنید. هنگامی که آنها نوشته شده اند، اکنون می توانید بدون نیاز به فکر کردن در هر زمان تمرکز کنید.علاوه بر این، برنامه دعا ها را برای هر روز برنامه ریزی کنید.

برگشتن به زمان مکه

در حالی که در حیاط کعبه نشسته اید، یا در صورتی که صبر می کنید تا برای نماز در کعبه بمانید تصور کنید به عقب برگردید. تصور کنید که جمع در اطراف کعبه و چگونگی آزار و اذیت پیامبر را دیدید. تصور کنید که بلال در دره های مکه شکنجه شده است. تصور کنید انصار همانطور که آنها از پیامبر اکرم دیدن کردند. اگر زمان کافی داشته باشید، یک کتاب بخوانید تا قبل از اینکه به حج برسید، آن را بخوانید این باعث می شود که ما احساس نزدیکی بیشتری نسبت به پیامبر و زندگی او داشته باشیم و به ما اجازه می دهیم که آنچه را که از دست داده ایم را درک کنیم.

 

فیش حج

فیش حج

شما مسافر هستید

بسیاری از نزاع ها و درگیری ها با افرادی که از زمینه های مختلف زندگی می کنند، می آیند. بعضی ها ممکن است بسیار حرفه ای باشند، برخی ممکن است فوق العاده باشند و برخی ممکن است یک زندگی متفاوت داشته باشند. همچنین ممکن است غذائی را که به آن عادت نکرده اید و چند بار آن را دریافت کنید، همه چیز آن طور که شما می خواهید نخواهد شد. انتظارات خود را پایین بیاورید و به خاطر داشته باشید که مسافر هستید و این همه بخشی از حج است. یاد بگیرید که ببخشید، انعطاف پذیر باشید، راحت باشید و تحمل کنید.

بخشش در زمان حج

بیدار شدن و رفتن به دو مسجد بسیار ساده تر از خانه است. استفاده کامل از این فرصت را داشته باشید و آماده سازی ویژه ای برای آن کنید. قرآن را در نماز بخوانید (احتمالا شما می توانید سوره بلند را برای این منظور حفظ کنید)، قلب خود را به خدا نزدیک کنید و از خدا طلب آمرزش و بخشش کنید.

عرفه روز پر فضیلت است

عرفه روز پر فضیلتی است که منتظر آن بودید. این روزی است که مردم از آتش جهنم آزاد می شوند. ایستادن در عرفه مهمترین مراسم حج است فقط یک دقیقه وقت بگذارید و بلافاصله بیدار بمانید، فقط کاری انجام دهید. وقت خود را صرف دعا خواندن، گریستن و التماس برای رحمت و بخشش از خداوند کنید.

خرید فیش حج

خرید فیش حج

برخی از اهداف را برای زندگی تعیین کنید

به عنوان وقت برای ترک رویکرد، به تغییراتی که می خواهید در زندگی بعد از حجتان بپردازید، فکر کنید. لیست ویژگی های / عادت های زندگی خود را که توسط خداوند متعال نادیده گرفته شده اند، که باید از بین ببرید. همچنین، لیست ویژگی های / عادت هایی که خداوند دوست دارد و باید توسعه یابند. و دعا کنید تا خدا به شما در این کار کمک کند. تصمیماتی را که قبلا دشوار یافتید، بپذیرید. به عنوان مثال، اگر در مورد حجاب تردید داشتید، اکنون وقت آن است که بر آن غلبه کنید.

حج دوره آموزش گسترده ای برای مسلمانان است؛ آنها ملزم به انجام هر کاری که خدا دستور داده اند، از جایی به جای فقط به خاطر او حرکت می کنند. باشد که خداوند انجام وظیفه ما را پذیرفته و از ما قبول کند. امین.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.