Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

هر سال میلیون ها مسلمان برای انجام حج خود فیش حج تهیه می کنند و خود را به مکه می رسانند. برای تهیه فیش حج کافیست از قیمت فیش حج اطلاع پیدا کنید و برای خرید فیش حج یا فروش فیش حج خود اقدام کنید. اعمال حج از اقدامات انجام شده توسط حضرت محمد (ص) است. این آیین ها همچنین نمادهای حضرت ابراهیم است.

زمان حج چه موقع است؟

نخستین روز که مسلمانان به مکه می روند در روز چهارشنبه 30 اوت 2017 است، همانطور که در دادگاه عالی قضایی عربستان سعودی اعلام شد، خواهد بود. در تقویم اسلامی، حج هر ساله در روز هشتم ماه ذی الحجه شروع می شود و به طور سنتی ماه فقط پس از دیدن ماه در روز 29 ماه گذشته، تایید می شود. از آنجایی که ماه در اوت 21 دیده نشد، روز اول ماه ذی الحجه 23 اوت خواهد بود و بنابراین حج باید در 30 اوت آغاز شود. دادگاه عالی قضایی در عربستان سعودی، پس از بررسی گزارش های ماه، روزهای حج و عید قربان را اعلام می کند.

خرید فیش حج

خرید فیش حج

چه کسانی به حج می روند؟

عربستان سعودی به هر کشور برای هر یک میلیون نفر مسلمان 1000 نفر مجوز برای حج می دهد. در بین کشور های مسلمان این کشور بیشترین تعداد مجوز زائران را به اندونزی با 221 هزار زائر می دهد. در زیر یک توزیع امسال برای هر کشوری است.

 • اندونزی 221 هزار مجوز فیش حج را دارد.
 • پاکستان 179 هزار مجوز فیش حج را دارد.
 • هند 170 هزار مجوز فیش حج را دارد.
 • بنگلادش 128 هزار مجوز فیش حج را دارد.
 • مصر 108 هزار مجوز فیش حج را دارد
 • ایران 86  هزار مجوز فیش حج را دارد.
 • ترکیه 79 هزار مجوز فیش حج را دارد.
 • نیجریه 79 هزار مجوز فیش حج را دارد.
 • الجزیره 36 هزار مجوز فیش حج را دارد.
 • مراکش 31 هزار مجوز فیش حج را دارد.

 

فروش فیش حجچرا مسلمانان به حج مراجعه می کنند؟

برای مسلمانان، حج، اقدامات پیامبر (ص) را در سال 632 میلادی مجددا اعمال می کند. حج ستون پنجم و نهایی اسلام است، اما فقط برای کسانی است که قادر به سفر هستند و به اندازه کافی نیرومند هستند تا زیارت را کامل کنند. مسلمانان حج را با هدف تمیز کردن روح خود و احیای رابطه آنها با خدا انجام می دهند. این نیز به معنای تقویت اوراق قرضه در میان مسلمانان است؛ زیرا زائران از چهار گوشه زمین برای زیارت آمده اند. یکی از جنبه های مهم حج، این است که تمام نشانگرهای طبقه، ثروت و مادی گرایی را از بین می برد؛ به همین دلیل زائران در طول زیارت، در پارچه های ساده لباس می پوشند. مردان خود را در دو قطعه از پارچه سفید به نام احرام ، که به معنی دولت مقدس است. حج نیز به زمان حضرت ابراهیم گوش فرا می دهد. مسلمانان معتقدند که او کعبه را همراه با پسرش اسماعیل ساخته است. ساختار مکعبی به عنوان یک نقطه جمع آوری برای عبادت کنندگان در نظر گرفته شده است.

 

قیمت فیش حج

قیمت فیش حج

مسلمانان چگونه حج را انجام می دهند؟

 1. زائران وارد احرام می شوند: یک امر مقدس که شامل دوری از غرایز زمینی نظیر خشم و حفظ خلقت است.
 2. به منا بروید: ناحیه خارج از مکه، جایی که آنها در چادر قرار می گیرند و روزها را با نماز و عبادت برگزار می کنند.
 3. روز عرفه دعای عرفه را بخوانید: زائران به آنجا می روند و وقت خود را صرف نماز و عبادت تا غروب آفتاب می کنند.
 4. شب را در مزدلیفه  بگذرانید : در مسیر برگشت به منا، زائران در مکان ای به نام مزدلیفه متوقف می شوند، نماز شب را می خوانند و دعا می کنند و برای رمی جمرات سنگریزه جمع می کنند.
 5. عید قربان را جشن بگیرید: در حج، زائران می توانند پرداخت کنند تا گوسفند را قربانی کنند و یا به یک منطقه خاص در خارج از مکه بپردازند تا بتوانند در مراسم نمادین شرکت کنند.
 6. سنگریزه ها را در سه ستون پرتاب کنید: این اقدام نشان دهنده یک محاکمه دیگر است که ابراهیم نبوی تحمل کرد. مسلمانان معتقدند که در راه رسیدن به فداکاری، شیطان تلاش کرد تا ابراهیم را از اعمال دور کند، به طوری که ابراهیم سنگ را به شیطان پرتاب کرد تا او را از بین ببرد.
 7. طواف را در مکه بگذارید: هفت دور کعبه بگردید، و هر چیزی که می خواهید از خداوند در خواست کنید که شامل تقاضا از خداوند و یادآوری خداوند است.

 

فیش حج

فیش حج

هزینه حج و خرید فیش حج چقدر است؟

امروزه اکثر مسلمانان با شرکتی که از جنبه های مختلف حج خود مراقبت می کند، مانند اقامت در منا، حمل و نقل به عرفات و غذا در طول حجاب، تمایل دارند.  هزینه این بسته های حج می تواند بین 2600 تا 4300 دلار باشد. برای اکثر کشورهای در حال توسعه، سالها طول می کشد تا برای حج صرفه جویی کنیم. به عنوان مثال، در بنگلادش، زیارت می تواند بیش از سه سال از حقوق و دستمزد یک نفر باشد، و در نیجریه بسته های حج 20 درصد بیشتر از حقوق سالانه است.

مدت زمان حج چقدر است؟

از هشتم ذی الحجه، می توان زیارت را به مدت پنج تا شش روز انجام داد. نهم ذی الحجه به عنوان روز عرفه شناخته می شود، در حالی که عید قربان، جشن عید فطر اسلام، روز سوم حج است. در سال 2016 حج از 10 سپتامبر آغاز شده بود.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت خرید و فروش فیش حج از قیمت فیش حج مطلع شده و در صورت تمایل خرید فیش حج خود را از سایت ما انجام دهید و یا اگر شما عزیزان امسال نمیتوانید به حج بروید و قصد فروش فیش حج خود را دارید می توانید از طریق سایت ما اینکار را انجام دهید تا شخص های دیگری به حج بروند و شما هم در ثواب آن شریک باشید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.